YouThink Park Pomysłów - Żarówka
przypomnij hasło
Login
Hasło
Zapamiętaj
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Opis
Chciałem podzielić się z Wami pomysłem, jak można uczyć się języków obcych wykorzystując popularne serwisy internetowe. Dokładnie chodzi mi o podniesie umiejętności czytania i rozumienia tekstu. No więc jak to wygląda?

Na początku znajdujemy na Twitterze użytkowników, którzy piszą w języku, którego się uczymy i zaczynamy ich "śledzić" :).

Teraz w zależności od chęci i czasu czytamy i tłumaczymy tweety tych użytkowników. Ponieważ mogą one mieć maksymalnie 140 znaków, więc przetłumaczenie takiego wpisu nie powinno zająć zbyt dużo czasu.

Kolejna pomocna rzecz to serwis translate.google.pl. Jeżeli sobie nie radzimy z tłumaczeniem albo nie znamy znaczenia konkretnego słowa, możemy się wspomóc automatycznym tłumaczeniem. Dla większej wygody można zainstalować sobie dodatek do przeglądarki, który umożliwi szybkie tłumaczenie strony, bez konieczności otwierania strony translate.google.pl.

Oprócz Twittera można też skorzystać np. z Facebooka, chociaż wydaje mi się, że jest mniej wygodny, bo trzeba zostać czyimś znajomym, żeby czytać jego posty.

Metoda ta nie została jeszcze jakoś przeze mnie dokładnie przetestowana, ale wydaje mi się być ciekawa.

Miłej nauki :)
Czego potrzebujesz
wolnego czasu
Przydatne linki
Dodany
2010-08-15 o 09:35
Zgłoś do moderacji
Kup podobne
User_default
chanel ( 2010-09-17 o 12:16 )

rewelacja, właśnie się tym bawię:)

zgłoś do moderacji
Połącz z Facebookiem
Wyszukaj na YouThink'u zaawansowane Szukaj