YouThink Park Pomysłów - Żarówka
przypomnij hasło
Login
Hasło
Zapamiętaj
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kelner Do czego podawać jaki rodzaj wina
Dodany przez: kar0
Komentarzy: 2
3
Opis
według mnie warto wiedzieć do jakiego rodzaju dań,potraw podawać wino czerwone,białe,różowe.

Lecz wino nie musi się łączyć z potrawami, dla mnie bardzo smaczny jest tez tanie wino za 5 zł ale jak kto lubi .

Białe wino wytrawne fantastycznie nadaje sie do zakąsek i potraw zimnych takich jak wędliny, drób na zimno bądź jaja w majonezie.Białe wytrawne wina lubią też towarzystwo ryby podawanej na zimno w galarecie lub pikantnych sosach i zalewach.

Wino białe półwytrawne podaje sie do ryb w sosie bialym i szarym oraz do kury i pasztetów .

Wina czerwone wytrawne powinno się podawać np. do wędlin o ostrzejszym smaku i do tłustych pieczeni z wołowiny i wieprzowiny. Czerwone wino wytrawne dobrze smakuje także zaserwowane do pieczonych kaczek, indyka, dziczyzny oraz pieczeni z królika.

Wina deserowe jak sama nazwa wskazuje podaje się do deserów i słodkich smakołyków.

Wino powinno być podane w kieliszkach z cienkiego i bezbarwnego szkła lub w kieliszkach kryształowych. Należy pamiętać przy tym, że do wina czerwonego kieliszki powinny być nieco większe niż do białego.


Dodany
2010-06-10 o 22:00
Zgłoś do moderacji
Kup podobne
N365649098215_1883
Pesel ( 2010-06-11 o 12:48 )

Takie tanie wino najlepiej podawać do szluga... najlepiej serwować je na ławce blisko bloku i sklepu, co by i do domu i do sklepu po następne było blisko!

zgłoś do moderacji
Img_3095
cinek ( 2010-06-12 o 14:56 )

Trzeba pamiętać również o temperaturze wina. Każdy rodzaj lubi inną temperaturę. Czerwone wytrawne najczęściej podaje się, gdy osiągnie mniej więcej 18-19st. Białe wino wytrawne powinno podawać się schłodzone do temperatury 13-14st.

Przy czerwonym winie ważne jest też napowietrzenie trunku przed podaniem. Pozwala to na wyparowanie zbędnego aromatu alkoholowego. Niektóre wina warto postawić na nawet 30-45min otwarte. Polecam wypróbować.

zgłoś do moderacji
Połącz z Facebookiem
Wyszukaj na YouThink'u zaawansowane Szukaj