YouThink Park Pomysłów - Żarówka
przypomnij hasło
Login
Hasło
Zapamiętaj
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Armitsar_103 Piekne miejsce w Indiach - Amritsar
Dodany przez: tchorzes
Komentarzy: 1
1
Opis
Indie są krajem ogromnym, wielokulturowym, więc nie ma tam jednego 'najciekawszego', 'najbardziej typowego' lub jakiegokolwiek innego 'naj-' miejsca... jednakże od jakiegoś czasu jeździ tam coraz więcej osób, a do miejsca które chciałbym opisać dociera bardzo niewiele osób.

Jest nim misto Amritsar w prowincji Punjab (na północy zachód do New Delhi). Punjab z powodu kilku ciekawych miast oraz świetnych warunków na camel safari jest dość często odwiedzany przez turystów. Amritsar jest najdalej na północ położonym miastem tej prowincji + jedyne 20 km od granicy z Pakistanem. Niektórych zapewne fakt ten odstrasza, lecz zupełnie niepotrzebnie - Amritsar jest świętym miastem Sikhów, a co za tym idzie mieszka ich tam bardzo wielu. Jest to dobra wiadomość gdyż ich spokojne, często wręcz wyniosłe zachowanie jest dla turystów i backpakersów dużo bardziej komfortowe niż typowa nachalność większości mieszkańców tego subkontynentu.

W Amritsarze jest obejrzeć warto święte miejsce sikhów - Złotą Świątynię oraz pojechać na uroczysta zmianę warty na granice Indyjsko-Pakistańską, gdzie wybudowane są specjalnie do tego przystosowane trybuny. chciałbym tu zauważyć, że moim zdaniem sama świątynia jest miejscem dużo piękniejszym niż tak szeroko znane Taj Mahal !!!!

Opis samej świątyni w załączniku tak samo jak kilka zdjęć.


Szczerze polecam !!!!!
Przydatne linki
Dodany
2010-05-17 o 13:20
Zgłoś do moderacji
Kup podobne
Ja
marta ( 2010-06-21 o 13:27 )

Wygląda przepięknie!

zgłoś do moderacji
Połącz z Facebookiem
Wyszukaj na YouThink'u zaawansowane Szukaj