YouThink Park Pomysłów - Żarówka
przypomnij hasło
Login
Hasło
Zapamiętaj
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Opis
W ramach amatorskiej szkoły fotografii którą staram się prezentować na YouThinku chciałem się podzielić pewną techniką, którą sam niedawno odkryłem.

Aby lepiej ją zrozumieć polecam lekturę ciekawych linków, które umieszczam poniżej, a poniżej postaram się streścić sens:)

A więc żeby zrozumieć na czym polega technika HDR należy najpierw zrozumieć jak wygląda zakres tonalny zwykłej fotografii.

Zarówno aparat, jak i monitor rejestrują/generują obrazy o ograniczonym lub niskim zakresie dynamiki nazywane w skrócie obrazami LDR (ang. Low Dynamic Range). Ludzki wzrok rejestruje obrazy o pełnym lub inaczej wysokim zakresie dynamiki, w skrócie obrazy HDR (ang. High Dynamic Range).

Obróbka zdjęć generująca obrazy HDR pozwala właśnie na uzyskanie zdjęć w pełnym zakresie tonalnym, czyli mniej więcej takie, jakie widzimy.

W praktyce technika ta ułatwia np zrobiebie zdjęcie w którym zarówno środek mieszkania jest idealnie naświetlony i tonalnie dopasowany jak i zewnątrz - to co za oknem.

Przykłady zamieszczam poniżej w zdjęciach, zaś każdego zainteresowanego dokładnymi szczegółami, opisem oraz "how-to" zapraszam do korzystania z przydatnych linków:)
Czego potrzebujesz
aparatu cyfrowego
Musisz wiedzieć
Zdjęcia przerobione techniką HDR dają nieziemski klimat - kolory są bardzo nienaturalne jak na zdjęcia, lecz bardzo zbliżone do tego co czasem widzimy:)
Przydatne linki
Dodany
2009-12-26 o 00:18
Zgłoś do moderacji
Kup podobne
Bari-nowy
michal ( 2009-12-26 o 01:01 )

Super technika, naprawdę niesamowity klimat można osiągnąć... Taki typowo Burtonowski...

zgłoś do moderacji
Img_3095
cinek ( 2009-12-26 o 01:13 )

Rewelka! Robiłem tak kilka zdjęć i przyznam, że efekt jest niesamowity!!!

zgłoś do moderacji
Rosemarys-baby-p01
Rosemary ( 2009-12-26 o 15:41 )

Super, zawsze się zastanawiałam jak zrobić właśnie np. zdjęcia witraży w kościele... No i już wiem ;)

zgłoś do moderacji
C76d314b89
gosiak ( 2009-12-27 o 11:31 )

Nie znam się ale ładnie wygląda :) :P

zgłoś do moderacji
Zodiac
zodiak ( 2010-01-02 o 19:37 )

Świetne. Mam nadzieję, że obrobienie takich zdjęć nie jest strasznie skomplikowane, i że zupełny amator fotografii sobie poradzi.

zgłoś do moderacji
Połącz z Facebookiem
Wyszukaj na YouThink'u zaawansowane Szukaj