YouThink Park Pomysłów - Żarówka
przypomnij hasło
Login
Hasło
Zapamiętaj
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Opis
Znajomość słówek jest niezbędna przy nauce języków obcych, bez niej za dużo nie powiemy. Tradycyjna metoda nauki poprzez wkuwanie jest dość męcząca, zabiera dużo czasu i przynosi słabe efekty. To czego się nauczymy szybko wylatuje z pamięci.

Oczywiście są jeszcze inne metody nauki, dzięki którym zapamiętujemy na dłużej, jednak wymagają one większego wkładu pracy no i zabierają więcej czasu.

Wspominam o tych problemach, ponieważ chciałbym wszystkim polecić portal smart.fm, na którym można uczyć łatwo, szybko i przyjemnie :)

== Jak to działa? ==

Cała metoda polega na tym, że aby na jak najdłużej zapamiętać pewną informację trzeba ja sobie przypomnieć (powtórzyć) tuż przed momentem, kiedy mamy ją zapomnieć. System smart.fm na podstawie naszych postępów i odpowiedzi na wyświetlane quizy, oblicza dla każdego słówka moment zapominania i wyświetla nam słówka, które powinniśmy sobie aktualnie utrwalić.

W serwisie dostępne są różne aplikacje, w tym najważniejsza iKnow. Nauka odbywa się tutaj w sesjach po 5 lub 10 słówek z wybranego kursy. System przeważnie rekomenduje 30 słówek dziennie dla jednego kursu.

Dla każdego słówka prezentowane jest jego znaczenie, wymowa, rodzaj (czasownik, rzeczownik itp), przykładowe zdanie oraz skojarzone z nim zdjęcie. Jest też dostępne specjalne pole, gdzie można ćwiczyć wpisywanie danego słówka (spelling). W przypadku np. języka japońskiego dostępna jest także animacja jak dane słowo należy zapisać w kanji.

Na dalszym etapie prezentowane są różne quizy, które mają sprawdzić naszą znajomość słówek. Jest to np. wybór znaczenia z wielu możliwości albo wpisanie słowa.

Pozostałe aplikacje to Dictation, do ćwiczenia umiejętności rozumienia i pisania ze słuchu, oraz Brainspeed, gra do szybkiego powtarzania.

== Dostępne kursy ==

Na portalu znajduje się kilkadziesiąt bardzo dobrych kursów przygotowanych przez firmy partnerskie. W tej chwili są to kursy języka angielskiego, japońskiego i chińskiego. Małym minusem jest to, że są to kursy w języku angielskim.

Oprócz kursów partnerskich są także tysiące kursów stworzonych przez użytkowników portalu. Jest to bowiem serwis społecznościowy. Każdy z użytkowników może tworzyć własne listy słówek, łączyć już stworzone listy, zgłaszać swoje uwagi, komentować itd.

Dodatkowo serwis nie jest ograniczony tylko do języków. Można tu znaleźć listy ze stolicami państ, krajami Ameryki Południowej czy sławnymi malarzami itd, itd. Możliwości są nieograniczone. Jeżeli mamy jakiś zbiór informacji, możemy stworzyć dla niego własną listę i się jej uczyć korzystając z metod dostępnych w serwisie.

Zachęcam do skorzystania z tej strony i życzę miłej nauki.

PS. Dodam jeszcze, że jest to darmowa strona.
Przydatne linki
Dodany
2009-11-18 o 01:18
Zgłoś do moderacji
Kup podobne
Notka od autora

Ostatnia modyfikacja
2009-11-18 01:44:18 +0100
Niedawno została wprowadzona nowa odsłona portalu i ciągle jeszcze są wprowadzane różne modyfikacje. W związku z tym nie wszystkie elementy są dostępne lub w pełni funkcjonalne.

Początkującym radzę narazie nie korzystać z aplikacji Embedded lub Fullscreen dostępnych pod przyciskiem Start na stronie kursu.
Zombie
zombie ( 2010-06-12 o 15:08 )

Zaje...!

zgłoś do moderacji
Kkk
kazik ( 2011-01-27 o 17:03 )

Niestety 31go zamykają serwis :(<br/><a href="http://smart.fm/home/landing/home" class="external" target="_blank">http://smart.fm/home/landing/home</a>

zgłoś do moderacji
Bari-nowy
michal ( 2011-01-28 o 00:18 )

Tak, ale przekształcają w nowy:)

zgłoś do moderacji
Kotek
ronin ( 2011-01-28 o 01:05 )

No tylko niestety płatny :(

Mam nadzieję, że w związku z tym stworzą dużo nowych, ciekawych kursów.

zgłoś do moderacji
Bari-nowy
michal ( 2011-01-28 o 01:46 )

O to tego nie zauważyłem.. Oby były niskie opłaty, bo w sumie byłbym w stanie dać za to kilka dolców:)

zgłoś do moderacji
Ja
kasiula ( 2011-01-28 o 01:49 )

1000 yenów/mc czyli 35PLN - nie ma tragedii

zgłoś do moderacji
Połącz z Facebookiem
Wyszukaj na YouThink'u zaawansowane Szukaj