YouThink Park Pomysłów - Żarówka
przypomnij hasło
Login
Hasło
Zapamiętaj
Nie masz konta? Zarejestruj się!
3
Opis
Chciałem podzielić się z wami kolejnym bardzo prostym, lecz kapitalnym w skutkach, pomysłem na kadr.

Zdecydowana większość zdjęć jest robiona z
perspektywy stojącego człowieka - ja proponuję, abyście poeksperymentowali - położyli się na ziemi, spojrzeli do góry albo pod nogi, weszli na pagórek, śmietnik lub schody. Najważniejsze to nie bać się próbwać nowych rzeczy, nie dbać o pobrudzone spodnie - a gwarantuję wam nietuzinkowy efekt zdjęcia, o któym wszyscy będą mówili - "wow, ale ciekawy sposób widzenia świata".
Niesamowitą zaletą tej techniki jest to, że możemy zrobić zdjęcie miejsca, które fotografuje każdy, a będzie to zdjęcie wyróżniające się spośród tłumu - bo będzie oddawało kawałek was - odrobinę kreatywności i świeżego spojrzenia.
Musisz wiedzieć
Znalezione w sieci:

Pokazanie obiektu z innej strony może zmienić charakter całego obrazu. Dlatego też oprócz widoku na wprost warto czasem skorzystać z nietypowych punktów widzenia. Pochylając mocno aparat w górę lub w dół, otrzymamy nowe spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Takie punkty widzenia zwane są żabią perspektywą (aparat wychylony w górę) oraz perspektywą z lotu ptaka (pochylenie cyfraka w dół). Korzystajmy z nich zazwyczaj wtedy, gdy chcemy pozbyć się z kadru dotychczasowego tła i linii horyzontu. Takie punkty widzenia mogą być pomocne także podczas tworzenia karykatur.
Dodany
2009-11-12 o 14:30
Zgłoś do moderacji
Kup podobne
Bari-nowy
michal ( 2009-11-12 o 16:29 )

Proste a genialne - częśto staram się patrzeć na miejsce które chce uwiecznić w taki sposób, żeby znaleźć punkt, z którego nikt jeszcze nigdy nie fotografował, a który jest zarazem ciekawie nietypowy.

zgłoś do moderacji
5
ZieloneDrzwi ( 2011-02-14 o 14:32 )

Dzięki!:*

zgłoś do moderacji
Połącz z Facebookiem
Wyszukaj na YouThink'u zaawansowane Szukaj