YouThink Park Pomysłów - Żarówka
przypomnij hasło
Login
Hasło
Zapamiętaj
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Opis
Wszystkim, którzy zastanawiali się w jaki sposób walczyć z niepotrzbnymi refleksami w szybach bądź też szukali sposobu na osiągnięcie efektu kontrastowego, granatowego nieba polecam zastosowanie filtra polaryzacyjnego.

Definicja poniżej powinna mniej więcej wyjaśnić sposób działania:

filtr polaryzacyjny pochłania światło o polaryzacji liniowej w wybranym kierunku. Efekt dla fotografii jest taki, że pochłania on światło rozproszone w atmosferze w przypadku fotografowania nieba. Błękit nieba staje się ciemniejszy, a chmury pozostają białe. Pozwala on również na zwiększenie nasycenia barw powierzchni matowych (np. zieleni roślin, bądź kolorów tkanin) w słoneczny dzień. Filtr polaryzacyjny działa najmocniej, gdy obiektyw skierowany jest pod kątem 90 stopni od kierunku padania światła. Z tym wiąże się również jedna z niedogodności filtru polaryzacyjnego – w przypadku obiektywu szerokokątnego może być widać, że np. pas nieba jest ciemniejszy a reszta powierzchni już nie. Główną wadą filtru polaryzacyjnego jest to, że zabiera on część światła (zwykle około 1-1,5 EV, czyli wymaga od 1 do 1,5 mniejszej przysłony lub dłuższego czasu naświetlania). Filtr polaryzacyjny umożliwia też wyeliminowanie odbić od szyby lub powierzchni wody.
Czego potrzebujesz
filtra polaryzacyjnego
Szacowana cena
50 - 400 PLN
Musisz wiedzieć
Na wszystkie filtry, lecz filtr polaryzacyjny w szczególności, warto wydać więcej pieniędzy i kupić produkt z górnej półki - nie ma sensu oszczędzać na jakości szkła:)

Ja kupiłem filtr polaryzacyjny HOYA z półki drugiej od góry za ok 200 PLN i jestem bardzo zadowolony.
Przydatne linki
Dodany
2009-11-11 o 20:46
Zgłoś do moderacji
Kup podobne
Połącz z Facebookiem
Wyszukaj na YouThink'u zaawansowane Szukaj