YouThink Park Pomysłów - Żarówka
przypomnij hasło
Login
Hasło
Zapamiętaj
Nie masz konta? Zarejestruj się!
5
Opis
Polecam wszystkim nowoodkryty tytoń do fajki wodnej ELEMENTS. Jest to świetny jakościowo tytoń, który kupujemy w formie suchej i dopiero w warunkach domowych mieszamy z MELASĄ (płyn smakowy).

Jego wielkim plusem jest to, że dłużej utrzymuje "świeżość" i rewelacyjnie się pali. Dym jest gęsty, a smak niesamowicie wyrazisty, który zresztą możemy modyfikować według uznania. Wszystkie składniki wychodzą taniej niż tytoń STARBUZZ, a jakoś palenia jest podobna. Oczywiście to już kwestia gustu.

Jak to przygotować:

1. Kupujemy TYTOŃ ELEMENTS oraz MELASĘ ELEMENTS o wybranym przez siebie smaku. Do tego polecam kupić mały słoik szczelnie zamykany (jak na zdjęciu).

2. Tytoń wrzucamy do miseczki z ciepłą wodą i namaczamy przez około 1-2 minuty. Przerzucamy na sitko i wyciskamy całą wodę. * / **

3. Tytoń przerzucamy do słoika i zalewamy MELASĄ smakową ELEMENTS. Delikatnie mieszamy żeby cały tytoń był pokryty płynem. Zamykamy słoik. Odstawiamy na około 1-2 godziny żeby tytoń "przeszedł" smakiem melasy.

* Jeżeli chcemy uzyskać "słabszy" tytoń (mniej substancji smolistych), to możemy powtórzyć krok 2 dwa-trzy razy. Pozwoli to uzyskać łagodniejszy smak podczas palenia.

** Jeżeli lubimy mocny tytoń, to nie namaczamy go w wodzie, tylko od razu zalewamy melasą. W tym przypadku lepiej potrzyać tytoń w słoiku przez około 5-7 dni zanim zapalimy.

W składniki zazwyczaj zaopatruję się w sklapie BUSZEK, który obecnie jest chyba najlepiej wyposażonym sklepem z akcesoriami do fajek wodnych w Polsce. (zaznaczyłem go na mapie w Warszawie).

Polecam melasę "Karaibski sen" - rewelacja!
Czego potrzebujesz
Tytoń do melasy Elements
Melasa smakowa Elements
Słoik szczelnie zamykany
Szacowana cena
Tytoń - 10zł, Melasa - 25zł
Szacowany czas
5 min przygotowań, 1h czekania
Musisz wiedzieć
Melasę można dostać w następujących smakach:
- Karaibski Sen
- Soczysty Arbuz
- Zmrożony Banan
- Pyszna Pomarańcza
- Słodka Wiśnia
- Truskawkowy Krem
- Zielone Jabłko

Im dłużej tytoń leży w melasie, tym lepszy jego smak podczas palenia. Jeżeli po jakimś czasie trochę wyschnie - możemy go zalać odrobiną wodu i wymieszać. Można też zakupić dodatkową melasę (100ml) i po prostu dolać do wysuszonego tytoniu.
Przydatne linki
Dodany
2009-10-08 o 00:06
Zgłoś do moderacji
Kup podobne
Miejsca na mapie ( 1 )
Bari-nowy
michal ( 2009-10-08 o 21:09 )

Paliłem i faktycznie - jest GENIALNY!

zgłoś do moderacji
Połącz z Facebookiem
Wyszukaj na YouThink'u zaawansowane Szukaj