YouThink Park Pomysłów - Żarówka
przypomnij hasło
Login
Hasło
Zapamiętaj
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Opis
Jesteś w Zakopanem i głownie spędzasz czas w dolinach. Szkoda, bo góry oferują nam dużo większe i ciekawsze doznania. Czujesz jednak, że nie dasz rady, że jestes za słaby. Szukasz łatwej trasy, która ze spokojem możesz pokonać bez specjalnego przygotowania a jednocześnie chcesz poczuć smak gór w pełni.
Polecam wycieczkę do murowańca. Są dwie drogi z Kuźnic – co jest bardzo fajne, bo jedną możesz wejść na górę, a drugą dla odmiany schodzić.
Wycieczka o ile się nie mylę może trwać około 5 godzin w dwie strony razem z herbatką w schronisku.
Murowaniec jest jednym z najbardziej znanych schronisk w Tatrach. Zdecydowanie trzeba go odwiedzić. Nie będziesz się już musiał wstydzić, ze cały urlop spędziłeś na Krupówkach ;))
Jak się dostać do kuźnic? Zakopane oferuje teraz doskonały system komunikacyjny w postaci busików z całego zakopanego do miejsc najbardziej popularnych. Do kuźnic jeździ też autokar z dworca.
Koszt jednego i drugiego do około 3 zl. Dodatkowo trzeba zapłacić za wejść na teren Parku Narodowego około 4 zł (bilet normalny).
Z Kuźnic (czyli dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch jest już bezpośredni drogowskaz na MUROWANIEC. Można wybrać trasę doliną, albo przez szczyty, którą polecam na początek. Cięzko się wchodzi na samym początku przez około 40 min. ale potem rozkoszujecie się już widokami na Giewont i inne szczyty.
Z murowańca jeśli jeszcze będziesz miał siły jest masę ciekawych tras. Ale zostaw je sobie na dzien następny, kiedy złapiesz bakcyla. Nie zapomnij o wzięciu ze sobą wody, czekolad i jabłka. Kanapki tez mile widziane. Pamiętaj, że to jednak wysiłek fizyczny, który Twój organizm musi jakoś „zajeść” ;))
W Murowańcu czeka już na Ciebie ciepła herbatka z prądem ;))
Czego potrzebujesz
kanapki, czekolada i aparat fotograficzny
Szacowana cena
6 zł (bus + bilet wstępudo Parku Narodowego)
Szacowany czas
6 godzin
Musisz wiedzieć
W górach nie hałasujemy, nie zostawiamy śmieci, nie schodzimy ze szklaków
Przydatne linki
Dodany
2009-09-28 o 23:28
Zgłoś do moderacji
Kup podobne
Miejsca na mapie ( 1 )
Bari-nowy
michal ( 2009-09-28 o 23:57 )

Znam lubiam, choć bywa zatłoczone:)

zgłoś do moderacji
Tiaa
gorajka ( 2009-09-28 o 23:59 )

Bywa, ale np. poza sezonem, a zatem październik-czerwiec jest duzo lepiej. Choc niekoniecznie łatwiej bo zimno i czasem śnieg. dla poczatujących lepiej jednak w lecie. Ale i tak jest mniej ludzi niz na krupówkach ;))

zgłoś do moderacji
Ja
kasiula ( 2009-09-29 o 00:26 )

Tam to nawet zimą w mega śniegi się łatwo idzie;)

zgłoś do moderacji
Img_3095
cinek ( 2009-09-29 o 00:29 )

Dla tych, co już się trochę rozruszają po dojściu do Murowańca - polecam Czerwone Wierchy. Szczególnie jesienią. Wycieczka rewelacyjna. Widoki nie z tej ziemi. Nie jest trudna, ani bardzo wyczerpująca.

zgłoś do moderacji
Tiaa
gorajka ( 2009-09-29 o 00:33 )

Kasiula, masz racje ;) Ale poczatkujących może to zrazić. Szczególnie, ze juz o 15 robi się szaro...

zgłoś do moderacji
Połącz z Facebookiem
Wyszukaj na YouThink'u zaawansowane Szukaj