YouThink Park Pomysłów - Żarówka
przypomnij hasło
Login
Hasło
Zapamiętaj
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Dreads dready
Dodany przez: KoKo
Komentarzy: 2
2
Opis
Postaram się wytłumaczyć jak samodzielnie zrobić dready. Oczywiście zdecydowanie łatwiej robić je komuś niż sobie:)
1. Przed robieniem dreadów nie powinno się używać odżywki do włosów ani niczego co utrudni kołtunienie włosów. Dużo osób zaleca wcześniejsze mycie szarym mydłem. Dready robi się na włosach suchych.
2. Wydzielamy pasma włosów. Najlepiej się nad tym wcześniej zastanowić, tak żeby pasma były równej grubości i żeby dready później ładnie się układały.
3. Bierzemy jedno pasmo i mocno tapirujemy. Bardzo mocno. muci się zrobić kołtun, który później szydełkujemy nadając dreadowi kształt.
4. Przechodzimy do szydełkowania. Wbijamy szydełko w powstającego dreada i szybkimi ruchami wplatamy wystające włosy do środka, kołtuniąc to i zbijając dreada aż będzie twardzy i równy. No tak, trochę trudno to wytłumaczyć, bo brzmi na trudniejsze niż jest w rzeczywistosci. Tak naprawdę polega to na szybkim przesuwaniu szydełka które trzymamy prostopadle do dreada.
5. końcówki robimy tak samo jak wczesniej, tzn wbijamy wystające włosy do dreada, tylko tym razem trzymając szydełko prawie równolegle do dreada.

KONIEC
Czego potrzebujesz
szydełka
grzebień jest przydatny do tapirowania,ale nie niezbędny
Szacowana cena
tyle co szydełko czyli ok 5 zł
Szacowany czas
łoooo! długi. Co najmniej kilka godzin na całą głowę
Musisz wiedzieć
1. Szydełko nie może być za grube. Dobre jest 0,7.
2. Podobno nie można myć głowy na świezych dreadach przez miesiąc. Moim zdaniem tydzień wystarczy.
3. Dready trzeba poprawiać co jakiś czas za pomocą szydełka, tak jak przy robieniu, czyli po prostu wciągając włosy do środka.
4. Dready łatwiej się robi na włosach ze skłonnością do puszenia się. Proste gładkie włosy trudno skołtunić i efekt jest gorszy.
Dodany
2009-08-26 o 15:44
Zgłoś do moderacji
Kup podobne
Ja
marta ( 2009-12-20 o 09:21 )

No można próbować robić samodzielnie/z pomocą znajomego, ale mam wrażenie, że to trochę tak jak z samodzielnym piercingiem - można, tylko po co się męczyć i stresować jak możne to zrobić fachowiec? :)

zgłoś do moderacji
Pola
KoKo ( 2009-12-21 o 23:21 )

bo tak naprawdę nie ma fachowców w tej dziedzinie:) najlepiej robią ci co sami mieli/mają i spędzali długie chwili na poprawianiu i dokręcaniu ich

zgłoś do moderacji
Połącz z Facebookiem
Wyszukaj na YouThink'u zaawansowane Szukaj