YouThink Park Pomysłów - Żarówka
przypomnij hasło
Login
Hasło
Zapamiętaj
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Opis
Erlend Mørk to zachwycający młody fotograf z Norwegii, tworzący mroczne fotografie w surrealistycznym i symbolicznym stylu. jak sam przyznaje, największą inspirację czerpie ze swojej obsesji filozofią i szukaniem tego, co leży poza codziennością lub za nią się skrywa. jego fotografie ilustrują poglądy i refleksje autora nad zajmującymi go tematami.
mój prywatny wielki plus należy mu się za to, że odżegnuje się od sztuki współczesnej oraz oficjalnego świata tej dziedziny i szuka własnych ścieżek.

w pracach Erlenda dominuje czerń, ciemne, złamane błękity, zielenie z dotatkiem nieziemskiego światła, a wszystko cudownie przerobione. chłód, lód, śnieg i norweskość w gotyzującym wydaniu. idée fixe twórcy to cylindry, skrzypce i zegarki, zwłaszcza na łańcuszkach. psychodeliczne oczy, zagubione, szalone, powykręcane postacie i totalnie dziwne, przeszywające dreszczami światło.
nick cave na playlistę i można oglądać (; chociaż i bez oprawy muzycznej zdjęcia robią piorunujące wrażenie, nie wiem nawet czy nie większe.

na stronie Erlenda (jedna z najbardziej klimatycznych, jakie widziałam) znaleźć można też jego teksty oraz zamówić printy.
Przydatne linki
Dodany
2009-07-12 o 13:06
Zgłoś do moderacji
Kup podobne
Bari-nowy
michal ( 2009-07-12 o 13:28 )

Widziałaś 99 rooms?

zgłoś do moderacji
Arion_fighting_for_light03_lastfm
wingsdropper ( 2009-07-12 o 13:55 )

niet. wnioskuję, że powinnam. obiecuję wkrótce nadrobić (;

zgłoś do moderacji
Bari-nowy
michal ( 2009-07-12 o 17:13 )

<a href="http://www.99rooms.com/" class="external" target="_blank">http://www.99rooms.com/</a>

zgłoś do moderacji
Połącz z Facebookiem
Wyszukaj na YouThink'u zaawansowane Szukaj