YouThink Park Pomysłów - Żarówka
przypomnij hasło
Login
Hasło
Zapamiętaj
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Pomysl_default Karta Vpass
Dodany przez: cinek
Komentarzy: 0
0
Opis
Karta Vpass to nowa generacja sposobu wymiany informacji pomiędzy ludźmi. Śledząc kamienie milowe, jakie człowiek dokonał w technikach wzajemnej komunikacji, karta Vpass jest kolejnym, siódmym z tych kamieni.

1. Na początku była chaos! Ludzie porozumiewali się na migi i wydając niejasne dla otoczenia odgłosy. Przekazywali między sobą najprostsze informacje i emocje. W końcu migi i odgłosy zostały uszeregowane i powstał prymitywny język komunikacji.
2. Plemiona pierwotne zrzeszały się w społeczności, co wymagało stworzenia języka pisanego – powstały egipskie hieroglify. W tym czasie porozumiewano się również na pomocą znaków dymne, tam-tamy ‘, pismo patykowe itp.
3. W Chinach powszechnie stosowano bilety wizytowe, które znacząco ożywiały kontakty między ludźmi. Zwyczaj obdarowywania się wizytówkami przywiózł do Europy wenecjanin Marco Polo.
4. Niedługo potem Jan Gutenberg opracował pierwszą na świecie przemysłową metodę druku stosując technologię „ruchomej czcionki” i rozpowszechniając dzięki temu drukarstwo.
5. Samuel Morse, wynalazca telegrafu opartego na systemie kropek i kresek, umożliwiającego przekazywanie informacji za pomocą prądu, zrewolucjonizował szybkość przekazu informacji na odległość.
6. Wynalezienie telefonu, a następnie opracowanie standardu wiadomości email, stworzyło możliwości szybkiej i bogatej w treści komunikacji między ludźmi. Rozwój cywilizacji znacząco przyspieszył.
7. Karta Vpass w postaci fizycznej karty plastikowej lub elektronicznej w smartfonach umożliwia powrót do pierwotnego przekazu informacji z tą różnicą, że za pomocą jednego gestu ludzie przekazują sobie nieograniczone ilości informacji.

Karta Vpass wykorzystuje wszystkie najnowsze technologie komunikacji – Internet, fotokody, bezkontaktowe NFC oraz SMS. Dowolnym telefonem komórkowym, starej lub nowej generacji, można przy pomocy karty Vpass przekazać nieograniczoną ilość informacji o sobie, firmie lub o produktach. A wszystko to za pomocą jednego gestu.
Informacja przekazywana kartą Vpass nie jest w niej zapisana, lecz umieszczona jest „w chmurze”, czyli w wirtualnej przestrzeni internetowej, w postaci profili. Do każdej karty Vpass można w dowolnej chwili przydzielić inny profil i w ten sposób zmienić treść przekazywanych informacji. To jakby nosić z sobą wiele rodzajów wizytówek – firmowe, prywatne, środowiskowe, organizacyjne, intymne itd. –a wszystko to w jednej karcie Vpass przenoszonej niezależnie lub z kartami bankowymi.
Karta Vpass to dziś najnowocześniejsza forma wizytówki, indywidualnie personalizowana i globalnie użyteczna – bez względu na miejsce pobytu właściciela karta Vpass umożliwia przekazanie przez jej właściciela obszernych informacji w sposób szybki i wygodny, jak również szybki i wygodny dla ich odbiorcy.
Czego potrzebujesz
Karta vPass
Szacowana cena
opłata abonamentowa
Szacowany czas
n/d
Przydatne linki
Dodany
2013-04-19 o 11:21
Zgłoś do moderacji
Kup podobne
Połącz z Facebookiem
Wyszukaj na YouThink'u zaawansowane Szukaj