YouThink Park Pomysłów - Żarówka
przypomnij hasło
Login
Hasło
Zapamiętaj
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Fajka-sennik-fajki Jak opalać nową fajkę
Dodany przez: fajczarz
Komentarzy: 1
1
Opis
Nie wszyscy zapewne wiedzą, że po kupieniu fajki nie nadaje się ona natychmiastowo do palenia - na początku musimy wykonać szereg czynności nazywanych "opalaniem fajki". Służą one temu, aby we wnętrzu cybucha wytworzyła się ochronna warstwa pozwalająca tytoniowi spokojnie się palić, a palaczowi korzystać w pełni z jego smaku.

Opalanie fajki można podzielić na trzy kroki.

KROK 1
Przy pierwszym paleniu fajki główkę należy wypełnić tytoniem do 1/3 pojemności. Następnie rozpalamy tytoń równomiernie na całej powierzchni - najlepiej zapałkami lub ew. zapalniczką gazową. Unikamy zdecydowanie zapalniczek benzynowych bądź świec.
Po zapaleniu tytoń delikatnie "rozluźni się" - wówczas ubijamy go ubijaczem. Jeśli w trakcie palenia fajka zgaśnie - nie przejmujemy się - usuwamy delikatnie nadmiar popiołu i rozpalamy ponownie.
Tak napełnioną fajkę wypalamy ok. 5 razy. Należy bezwzględnie pamiętać, że między paleniami musimy dać fajce szansę ostygnąć.

KROK 2
Podobnie jak krok pierwszy, tylko tym razem napełniamy do połowy i pamiętamy również, aby w czasie palenia dociskać tytoń. Powtarzamy 5 razy.

KROK 3
Tym razem napełniamy całą główkę fajki - ok. 3mm pod obrzeże. Po siedmiu takich paleniach możemy uznać fajkę za opaloną.


Zasadniczo możemy założyć, iż fajkę należy wypalić ok. 20 razy, aby uznać ją za "opaloną".
Czego potrzebujesz
Fajki
Tytoniu
Szacowany czas
Kilka dni - ale warto:)
Musisz wiedzieć
Jeśli nie opalimy porządnie fajki, nigdy nie będziemy w stanie docenić tytoniu który kupimy a de facto nie będzie nam paleni sprawiało przyjemności.
Dodany
2011-01-12 o 01:16
Zgłoś do moderacji
Kup podobne
<script type="text/javascript"> nokaut_ad_mode = "multi"; nokaut_ad_type = "category"; nokaut_ad_content = [8840,8948,8843,8949,8841]; nokaut_ad_partner = 57001; nokaut_ad_channel = 0; nokaut_ad_format = "468x60"; </script> <script type="text/javascript" src="http://widget.nokaut.pl/pp/nokaut.js" charset="utf-8"></script>
User_default
frajek ( 2011-02-13 o 13:21 )

muszę pokazać tacie :)

zgłoś do moderacji
Połącz z Facebookiem
Wyszukaj na YouThink'u zaawansowane Szukaj